fbpx

Batı Avrupa Kıyıları Cruise Turları

Avrupa; görkemli bir tarihe, efsanevi şehirlere ve büyüleyici güzelliklerle dolu bir doğaya ev sahipliği yapan destinasyonları ile dikkat çekiyor. Avrupa kıyıları cruise turu ile Avrupa’nın köklü tarihine, kültürüne, mutfağına ve inkar edilemez güzelliğine kendinizi kaptırın. İster güzel Akdeniz’de seyahat ediyor olun, ister Batı Avrupa’nın ikonik şehirlerini ziyaret edin, bölgedeki her şeyin en iyisini kucaklamanın birçok yolu var! İşte Batı Avrupa kıyıları boyunca cruise turu yaparken sizi ağırlayacak şehirler:

Lizbon/Portekiz

Avrupa gezisinde tarihi ve modern çağı zahmetsizce birleştiren çarpıcı bir durak olan Lizbon, Avrupa’nın en büyük ekonomik merkezlerinden biri olmasına rağmen şaşırtıcı derecede kompakttır ve kolayca ulaşılabilir olmasıyla öne çıkıyor. Geç Gotik, zengin Barok ve Neoklasik tarzın bir karışımı olan binaları ile kendine has, farklı bir stil yansıtan Lizbon’un sokaklarında bir yürüyüşe çıkın ve şehrin özel atmosferinin keyfini sürün.

Porto/Portekiz

Portekiz’in Lizbon’dan sonra ikinci büyük şehri olan Porto, Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri ve 1996’da UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi olarak kaydedilmiş olmasıyla biliniyor. Zengin bir tarihe sahip olan Porto, ziyaretçilerine her bir adımda geçmiş zamanları hatırlatıyor. Porto’da gökyüzünü aydınlatan çan kulelerini ve zengin barok kiliseleri ziyaret edin ve kenti aydınlatan görkemli güneş ışığının yarattığı romantik havayı içinize çekin.

İbiza/ İspanya

Akdeniz’de bulunan bir İspanya takımadası olan Balear Adaları’nın dört ana adasından biri olan Ibiza, mega kulüpleri ve partileri ile nam salmasının yanı sıra genellikle ünlüler ve en iyi DJ’ler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Batı Avrupa kıyıları cruise gezisi sırasında İbiza limanına inerek tenha adacıkları ve koyları, tarihi eski şehri, yerli Sangria içeceğini, lezzetli deniz ürünlerini, muhteşem plajları ve kumsal partilerini keşfedin.

Bilbao/İspanya

İspanya’nın kuzey sınırının doğu kenarında yer alan Bilbao, Biscay Körfezi’nin güzel mavi suyu ile çevrili olması ve Fransa’nın güney sınırından sadece birkaç saat uzaklıkta yer alması sayesinde pek çok gezginin seyahat listesine adını yazdırıyor. Bilbao’ya yapılan yolculuklar, ziyaretçileri aynı zamanda Bask Ülkesinin kalbine götürüyor. Batı Avrupa gemi turu limanları arasında yer alan Bilbao’da zaman geçirerek, İspanya’nın bu bölgesine kendi benzersiz havasını veren Bask kültürünü yakından keşfedin.

La Coruña/İspanya

Madrid ve Barselona gibi diğer İspanyol şehirleri kadar iyi bilinmemesi nedeniyle, La Coruña’da yapılacak aktivitelerin çeşitliliği sizi şaşırtabilir. La Coruña’yı bir yerel gibi keşfetmek için bisiklet turuna çıkın ve güzel plajlarında kendinizi güneşin kollarına bırakın. Güzel sanatlar ve kültür bakımından gelişmiş olan bu şehirde, Picasso’nun çocukluğunun geçtiği evi ziyaret edin ya da Museo de Bellas Artes’teki Rönesans’a kadar uzanan resimler ve heykeller arasında saatler harcayın.

Lizbon’da hayranlık uyandıran Orta çağ mimarisini deneyimleyin ve Porto’da harika Portekiz şaraplarının tadına bakın.

Dünyanın en heyecan verici şehirlerinden bazılarında muhteşem yeni maceralara yelken açtığınız için ufkunuzu bir Ünlü Avrupa seyir tatilinde genişletin.